Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024/2025

zveřejněno 3.4.2024

Pro děti, které do 31. srpna 2024 dosáhnou věku pěti let, je předškolní vzdělávání povinné.

Zápis do školy v Klostermannově ulici:

čtvrtek 2. 5. 2024          8,00 - 11,30 hod.             12,30 - 15,00 hod.

Zápis do školy v Mírové ulici:

pátek 3. 5. 2024            8,00 - 11,30 hod.

Zápis pro obě pracoviště proběhne v ředitelně školy v Klostermannově ulici.

K zápisu přijďte, prosím, s dítětem, které chcete přihlásit.

Těšíme se na Vás!

Dokumenty potřebné k zápisu:

• Rodný list dítěte
  • Občanský průkaz zákonného zástupce
  • Potvrzení o zdravotní způsobilosti vydané lékařem
  • Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání

Uzavření MŠ v době letních prázdnin

zveřejněno dne 12. 3. 2024

Vážení rodiče,

po dohodě se zřizovatelem si Vás dovolujeme informovat o OMEZENÍ provozu MŠ Klostermannova 365 a jejího odloučeného pracoviště Mírová 442 v době letních prázdnin.

1. 7. – 31. 7. 2024 - Provoz omezen pouze na pracoviště KLOSTERMANNOVA 365

Vzhledem k omezené kapacitě dětí žádáme rodiče o zvážení nutnosti svých požadavků.

Pro závazné přihlášení dětí k prázdninové docházce obdržíte včas formulář od třídních učitelek.

1. 8. – 31. 8. 2024 - MŠ UZAVŘENA

V případě nezbytné potřeby může zákonný zástupce zažádat o umístění svého dítěte do MŠ 1. máje 180. Tento požadavek je nutné projednat přímo s ředitelkou MŠ 1. máje a včas podat žádost o přijetí. Tato žádost podléhá správnímu řízení.

Prosíme, abyste tyto informace zohlednili při plánování svých letních dovolených.

Vyšetření zraku v MŠ

Vyšetření zraku nahlášených dětí se v našich mateřských školách uskuteční  12.4.2024 v dopoledních hodinách.

Toto vyšetření není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Poplatek za vyšetření zraku činí 200,- Kč. Tuto částku uhraďte, prosím, na svých třídách.

Do 10-ti dnů od data vyšetření, obdrží rodiče na e-mail uvedený ve "Formuláři pro vyjádření souhlasu", přístupový kód a výsledky vyšetření. Formulář je k dispozici u třídních učitelek.

Aplikace NAŠE MŠ

Vážení rodiče,

od nového školního roku 2023/2024 uvádíme do "zkušebního" provozu novou aplikaci NAŠE MŠ, která usnadní rodičům a mateřské škole vzájemnou komunikaci. Díky této aplikaci budete mít neustále při ruce veškeré aktuality z dění v mateřské škole.

Pomocí aplikace bude možné omluvit dítě z předškolního vzdělávání, budou zde zveřejněny fotografie z akcí školy, dále např. nástěnka školy nebo se dozvíte o akcích konaných v nejbližší době.

Přihlašovací údaje obdržíte začátkem října od třídních učitelek.

Bližší informace naleznete na webových stránkách https://nasems.cz/ a na přiloženém letáčku.

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2023/2024